SİPARİŞ DESTEK HATTI

+90 (212) 524 44 99

Etiketler: R. J. Gottheil

Bir Hıristiyan Bahîrâ Efsanesi

84,00TL

120,00TL

Ayrıntılı Bilgi:    Hz. Îsâ’dan sonra peygamber kabul etmeyen ve İslâm’ı da, Îseviyet’i tehdit eden bir dalâlet ve şeytânet sayan ..

Ayrıntılı Bilgi:

    Hz. Îsâ’dan sonra peygamber kabul etmeyen ve İslâm’ı da, Îseviyet’i tehdit eden bir dalâlet ve şeytânet sayan hıristiyan taassubu, bu yeni dinin tasfiyesi yoluna gitmek için esaslı taarruzlara geçmiş ve pek çok iftira atmıştır. Öyle ki ruhban sınıfı bir rivayetler kampanyası açarak, İslâmiyetin akide ve imanını hıristiyan dünyasına tamamen yanlış aksettirmek yolunu tutmuş, bu suretle de Îsâ ümmetini, İslâm dinini yıkmak yolunda İncil adına bir misyonun vazifelisi kılmış ve asırlarca müslüman kanının dökülmesi yolunda kullanmıştır. Bu maksatla çeşitli argümanlar bulup uydurmak cihetine giden hıristiyan din adamlarının, tahrif ederek kullandıkları rivayetlerden birisi de Rahip Bahîrâ hadisesidir. İslâmiyetin hıristiyan bir rahip olan Bahîrâ tarafından uydurulduğu şeklindeki bu iddianın aslı oldukça eskilere dayanmaktadır.     
    İslâm dünyası ve hıristiyanlar arasında süregelen siyasî, ictimaî, iktisadî ve kültürel münasebetlerin en karmaşık bir şekilde devam ettiği günümüzde, haçlı ruhundan uzaklaşmamış kesimlerin halen ısrar ettikleri iddialar arasında yer alan bu hususun yakından bilinmesine yardım maksadıyla bir değerlendirme ile birlikte bu iftira dolu eserin tercümesi sunulmaktadır.

Bir inceleme yazın

Not: HTML çevrilmez!
    Kötü           İyi
.policy-block .col:nth-child(3) .box:before { content:"\f21b"!important; }