Allah'ın Kulu ve Rasûlü Hz. Muhammed (S.a.v)

İnkılâb Basım Yayım
Yazar: Afzalur Rahman
Product Code: 9789757560500
Availability: 100
₺11.90 ₺17.00
KDV Hariç : ₺11.90

Ayrıntılı Bilgi:

Kur’ân-ı Kerîm’de, Hz. Peygamber’in vasıfları ve mü’minlerin de tam bir teslimiyetle ona uymaları gerektiği şöyle bildirilmektedir:

 “Ey Peygamber! Biz seni hak ve hakikatin şahidi, müjdeci, uyarıcı ve aynı zamanda Allah’ın emri doğrultusunda (insanları) O’nun yoluna çağıran bir davetçi ve ışık saçan bir kandil olarak gönderdik. Mü’minlere, Allah katında büyük bir lütfa nail olacakları müjdesini ver.”

(Ahzâb Sûresi, 45-47)

 “Allah’ın Rasûlü sizin için, yani ölüm sonrasında Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı arzulayan ve O’nu çokça anan kimseler için son derece güzel bir örnektir.”

(Ahzâb Sûresi, 21)

 “Ey iman edenler! Allah’a ve Rasûlüne yürekten bağlılık gösterin. Peygamber’in öğüt ve tavsiyelerini işitip tasdik ettiğiniz hâlde ondan yüz çevirmeyin.”

(Enfâl Sûresi, 20)

 “(Ey Mü’minler!) Muhammed içinizden hiç kimsenin babası değildir. O, ancak Allah’ın rasûlü ve nebilerin sonuncusudur. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilir.”

(Ahzâb Sûresi, 40)

 “Allah ve melekleri Peygamber’in üzerine titremekte; ona her türlü yardım ve desteği vermektedir. Ey mü’minler! Siz de ona destek olun; onun emirlerine tam bir teslimiyetle uyun.”

(Ahzâb Sûresi, 56)

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
İlginizi Çekebilecek Ürünler